Bystřice u Benešova

Měsíční archív: Srpen 2013

Bystřice je městem, které leží v benešovském kraji. Pokud jde o počet obyvatel, tak na začátku roku 2013 se zde vyskytovalo 4 388 lidí, což je oproti roku 2008 nárust zhruba o dvě stě obyvatel.

Celková rozloha této vesničky je zhruba 6 339 hektarů. Benešov se nachází v poměrně blízskosti větších měst. Třicet kilometrů severně se nacházejí Říčany, devatenáct kilometrů západně se nacházejí Sedlčany, šestnáct kilometrů východně se nachází město Vlašim a sedm kilometrů severně se nachází Benešov.

Pokud bychom se měli podívat do historie tohoto městečka, tak bysme museli zhruba do druhé poloviny třináctého století, kdy je o tomto městečku vedena první zmínka. Na začátku to byla opravdu pouze jen velice malá vesnička, která pak byla roku 1471 povýšena na městys samotným králem Jiřím z Poděbrad. Veliký rozmach pak ale nastal v šestnáctém století, konkrétně ve druhé polovině, kdy se započalo se stavbou mnoha domů, sadů, mlýnů, rybníků a tak podobně.

Bystřice je také “zajímavá” tím, že se zde nacházel koncentrační tábor během druhé světové války. Bylo určené pro osoby ze smíšených manželství a pro manželé, kteří se odmítali rozvést se svými židovskými partnery. Nachází se zde samozřejmě pamětní deska.

Vložil Služby v Bystřici, Zajímavosti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Česká pošta je statním podniknem, jehož hlavním úkolem je provozování poštovních služeb v České republice. Česká pošta je také největší firmou v České republice, co se týče počtu zaměstnanců.

Celkově je pod Českou poštou zaměstnáno zhruba třicer tři tisíc zaměstnanců. Pokud bychom se měli podívat trošku do historie České pošty, tak ta se datuje od prvního ledna roku 1993, přičemž samozřejmě vychází z Československé pošty.

O Českou poštu se stará a zřizuje Ministerstvo České republiky. Česká pošta sídlila v Olšanské ulici 38, v Praze 3. Roku 2008 se však hlavní sídlo přestěhovalo do Prahy 1, na Nové Město, ulice Politckých vězňů. V čele České pošty pak stojí generální ředitel, přičemž útvar jako takový je řízen generálním ředitelstvím.

Toto hlavní sídlo pak spravuje další regiony. Jedná se o regiony: Severní Morava, Jižní Morava, Východní Čechy, Severní Čechy, Západní Čechy, Jižní Čechy a Střední Čechy. Celkově má Česká pošta na území České republiky něco kolem tří a půl tisíc poboček, přičemž celkově dvě třetiny všech pošt jsou dokonce ztrátovými.

Vložil Služby v Bystřici | Štítek , , , | Zanechat komentář

Internetových stránek, na kterých naleznete nabídku a poptávku po bytech, či jiných nemovitostech je opravdu veliké množství. Jednou takovou internetovou stránkou je pak například sreality.cz, která spadá pod náš nejznámější internetový vyhledávací a informační portál Seznam.

Na tomto serveru máte samozřejmě veliké množství kritérií, podle kterých můžete vyhledávat a vybírat. V prvé řadě si zde samozřejmě můžete vybrat, jestli chcete prodej, pronájem nebo dražby.

Poté je zde samozřejmě na výběr typ nemovitosti, přičemž jsou zde byty, domky, pozemky, komerční a ostatní. Pokud si vyberete byty, tak zde samozřejmě budete mít na výběr různé typy, jako například garsonka, 1+kk, 1+1, 2+kk, 2+1 a tak podobně. Dále si pak můžete zvolit, jestli požadujete balkon, terasu, lodžie, garáž, parkovací stání, bezbariérový přístup, výtah a tak podobně.

Konečně se pak dostáváme k výběru lokality. V prvé řadě si vyberete samozřejmě kraj, který požadujete a pak můžete upřesnit místo pomocí města. Pokud si na začátku vyberete domy, tak zde budete mít na výběr, jestli by měl být rodinný, vila, na klíč, dřevostavba, nízkoenergetický, činžovní a tak podobně.

Vložil Nemovitosti a parcely | Štítek , , , | Zanechat komentář

Povodně byly tohoto roku opravdu silné a vydatné. Na některých místech České republiky však byly mnohem více extrémnější než jinde. Například lidé z Bystřice u Benešova na Benešovsku si protrpěli opravdu těžké chvilky.

Nebezpečným živlem zde byla pak zejména řeka Blanice, která vystoupala na hladinu 212 centimetrů, přičemž průtok byl zhruba 7,7 metrů krychlových za vteřinu. Dalším nebezpečným živlem byla na Benešovsku také řeka Sázava, která během několika málo chvli stoupla o několik desítek centimetrů.

Na videu níže se můžete podívat na záběry, jak to zhruba na Benešovsku vypadalo. Na videu uvidíte protrženou hráz v ulici u Zájezdku, rozvodněný Splavský rybník, rozvodněnou řeku Bystrý a další zatopené oblasti.

(Celý příspěvek…)

Vložil Zajímavosti | Štítek , , , | Zanechat komentář